Autorzy wystawAgnieszka Jacobson-Cielecka
MODERNA. Przemysł + rzemiosło

Współautorka innowacyjnego na skalę światową programu nauczania w School of Form, pełni funkcję dyrektora programowego ds. designu oraz jest szefową specjalności Domestic Design w szkole School of Form. Została uhonorowana nagrodą Animatora 2012 w konkursie Design Alive Awards za inicjowanie, animowanie i organizowanie wydarzeń, które wpływają na świadomość designu w Polsce oraz na jego popularyzację na świecie. Jest dziennikarką, założycielką i wieloletnią redaktor naczelną polskiej edycji Elle Decoration. Jej teksty można przeczytać także w Twoim Stylu, Polityce, Wproście, Wysokich Obcasach oraz pismach branżowych, jak 2+3D, Architektura i od niedawna w Design Alive. Jest także uznanym krytykiem i kuratorem designu - dzięki niej wielu młodych, polskich projektantów miało szanse zdobyć uznanie i sławę podczas licznych wystaw, których była organizatorem. W latach 2007-2010 była kuratorem festiwalu Łódź Design, a w 2012 roku sprawowała nad nim merytoryczną opiekę. Współpracując z wieloma instytucjami kultury i sztuki w Polsce i na świecie zorganizowała wiele wystaw m.in.: UNPOLISHED – young design from Poland, Naturalne zasoby polskiego designu, Polska Folk, Materia Prima, Dziecinada, Kto ty jesteś, "Polished Up.


Paweł Grobelny
MODERNA. Przemysł + rzemiosło

Projektant i kurator wystaw designu, studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Wykładowca w szkole School of Form. Pracował przy Międzynarodowym Programie Designu i Sztuk Wizualnych w Przestrzeni Publicznej w Paryżu. W 2010 roku wraz z grupą międzynarodowych projektantów pracował nad projektami wybranych przestrzeni publicznych Tallina z myślą o tym, by stały się one bardziej przyjazne dla mieszkańców. Zrealizował projekty przestrzeni publicznej w Brukseli, Grimbergen i Szanghaju (w ramach EXPO 2010). Laureat licznych konkursów projektowych między innymi LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy for Young Creators (2005/2006), Parckdesign (2008), Prodeco (2006) – Młody Projektant, Prodeco (2008), Machina Design Award (2009) oraz wyróżnienia honorowego w ramach konkursu The new subjectivity in design zorganizowanego przez Galerię Narodową Zachęta w Warszawie i British Council. Jego prace były prezentowane między innymi w Kopenhadze, Paryżu, Nowym Jorku, Seulu oraz podczas Tygodnia Designu w Tokio. Kurator wystawy UNPOLISHED – young design from Poland i Polished Up (wspólnie z Agnieszką Jacobson-Cielecką). Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, a także organizacją wystaw designu.


Ewa Solarz
Zmieniam miasto – wystawa i gra plenerowa dla dzieci

Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książek dla dzieci popularyzujących design D.E.S.I.G.N. (wydawnictwo Dwie Siostry) oraz Ilustrowany Elementarz Designu (wydawnictwo Wytwórnia). Dziennikarka i popularyzatorka wzornictwa, prowadzi internetowy poradnik wnętrzarski www.domplusdom.pl. Współpracuje z Łódź Design Festiwal. Jest kuratorką Edukreacji części festiwalu skierowanej do dzieci i Must Have cyklicznego plebiscytu i wystawy prezentujących najciekawsze produkty polskich projektantów wdrożone do produkcji. Współpracuje z festiwalem Kids love design w Szczecinie i Zamkiem Cieszyn. Kuratorka wystaw designu w tym Forest and Meadow – Polish Design (2013). Organizuje i prowadzi warsztaty promujące i oswajające dzieci z wzornictwem przemysłowym.


Bogusław Barnaś
BXBstudio Bogusław Barnaś – Architektura zakorzeniona w tradycji

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Fachhochschule Muenster w Niemczech. Doświadczenie zdobywał m.in. u Normana Fostera, Make Architects i pracowni Ingarden & Ewy Architekci. W 2009 r. założył BXBstudio. wykłada na Wydziale Architektury i sztuk pięknych Akademii Krakowskiej.
W 2013 nominowany do nagrody Z:A Award za projekt Domu Zagrodowego. W 2014 zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper*. Tego samego roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt One Tree House. W 2015 roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt Domu Artysty, który został zaliczony przez serwis Archinea do 10 najciekawszych domów jednorodzinnych 2014 roku. W roku 2015 Barnaś znalazł się w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką wg Property Design.

http://www.bxbstudio.com/