Prelegencimgr inż. arch. Bogusław Barnaś

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Fachhochschule Muenster w Niemczech. Doświadczenie zdobywał m.in. u Normana Fostera, Make Architects i pracowni Ingarden & Ewy Architekci. W 2009 r. założył BXBstudio. wykłada na Wydziale Architektury i sztuk pięknych Akademii Krakowskiej. W 2013 nominowany do nagrody Z:A Award za projekt Domu Zagrodowego. W 2014 zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper*. Tego samego roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt One Tree House. W 2015 roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt Domu Artysty, który został zaliczony przez serwis Archinea do 10 najciekawszych domów jednorodzinnych 2014 roku. W roku 2015 Barnaś znalazł się w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką wg Property Design.


dr Zbigniew Beiersdorf

Historyk architektury i urbanistyki. W latach 1990-1999 pełnił funkcję miejskiego konserwatora zabytków w Krakowie. Członek Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK), Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Stowarzyszenia Willa Decjusza i Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS. Autor wielu publikacji poświęconych architekturze, urbanistyce, sztuce i Krakowowi.


mgr Wojciech Chudzik

Doktorant w Zakładzie Historii Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, członek Pracowni Badań nad Samorządami przy Fundacji Obywatelskiego Rozwoju – Ryki (obecnie Public Administration & Local Government Research Network) i Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej; zastępca redaktora naczelnego „Rocznika Samorządowego”. Naukowo zajmuje się dziejami społeczno-gospodarczymi i historią administracji w Polsce XIX i XX wieku. Absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie (kierunek: bankowość i finanse). Autor licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych m.in. dziejom gospodarczym Polski.


dr inż. arch. Marcin Furtak

Absolwent i adiunkt Politechniki Krakowskiej. Kierownik Pracowni Projektowania Architektury Krajobrazu na Wydziale Architektury PK. Pracę naukową łączy z praktyką, będąc autorem licznych projektów architektonicznych i urbanistycznych. Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Zaangażowany w budowę strategii rozwoju Województwa Małopolskiego w zakresie budownictwa energooszczędnego i ekologicznego. Laureat nagród w konkursach architektonicznych i budowlanych.


mgr Paweł Grobelny

Designer i kurator wystaw designu, wykładowa w School of Form w Poznaniu, studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Pracował przy Międzynarodowym Programie Designu i Sztuk Wizualnych w Przestrzeni Publicznej w Paryżu. W 2010 roku wraz z międzynarodową grupą projektantów pracował nad projektami wybranych przestrzeni publicznych Tallina z myślą o tym, by stały się one bardziej przyjazne dla mieszkańców. Zrealizował projekty przestrzeni publicznej w Brukseli, Grimbergen i Szanghaju (w ramach EXPO 2010). Laureat licznych konkursów projektowych, między innymi LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy for Young Creators (2005/2006), Parckdesign (2008), Prodeco (2006) – Młody Projektant, Prodeco (2008), Machina Design Award (2009) oraz wyróżnienia honorowego w ramach konkursu The new subjectivity in design zorganizowanego przez Galerię Narodową Zachęta w Warszawie i British Council. Jego prace były prezentowane między innymi w Kopenhadze, Paryżu, Nowym Jorku, Seulu oraz podczas Tygodnia Designu w Tokio. Kurator wystawy „Un-Polished. Young design from Poland” i „Polished Up” (wspólnie z Agnieszką Jacobson-Cielecką). Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, a także organizacją wystaw designu.


mgr Agnieszka Jacobson-Cielecka

Współautorka innowacyjnego na skalę światową programu nauczania w School of Form, pełni funkcję dyrektora programowego ds. designu oraz jest szefową specjalności Domestic Design w szkole School of Form. Została uhonorowana nagrodą Animatora 2012 w konkursie Design Alive Awards za inicjowanie, animowanie i organizowanie wydarzeń, które wpływają na świadomość designu w Polsce oraz na jego popularyzację na świecie. Jest dziennikarką, założycielką i wieloletnią redaktor naczelną polskiej edycji Elle Decoration. Jej teksty można przeczytać także w Twoim Stylu, Polityce, Wproście, Wysokich Obcasach oraz pismach branżowych, jak 2+3D, Architektura i od niedawna w Design Alive. Jest także uznanym krytykiem i kuratorem designu - dzięki niej wielu młodych, polskich projektantów miało szanse zdobyć uznanie i sławę podczas licznych wystaw, których była organizatorem. W latach 2007-2010 była kuratorem festiwalu Łódź Design, a w 2012 roku sprawowała nad nim merytoryczną opiekę. Współpracując z wieloma instytucjami kultury i sztuki w Polsce i na świecie zorganizowała wiele wystaw m.in.: UNPOLISHED – young design from Poland, Naturalne zasoby polskiego designu, Polska Folk, Materia Prima, Dziecinada, Kto ty jesteś, "Polished Up


mgr Maciej Madej
Muzealnik i project manager. Absolwent studiów kulturoznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjasta nowych trendów i przemian w muzealnictwie (efekt 10-letniej pracy w Muzeum Lotnictwa Polskiego). Uczestnik programu MKiDN - Akademia Zarządzania Muzeum, w ramach którego odbył staż w Smithsonian National Air and Space Museum w Waszyngtonie.
Obecnie koordynator budowy Małopolskiego Centrum Nauki.


mgr Lucjusz Nadbereżny
Prezydent Miasta Stalowej Woli

Urodził się 21 maja 1985 w Stalowej Woli. W 2004 po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli rozpoczął studia na kierunku Politologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie w 2006 roku rozpoczął drugie studia na kierunku Prawo na WZPNoG Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli.
Tytuł magistra politologii uzyskał broniąc pracy dyplomowej pt.: „Marketing jednostek samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce - na przykładzie miasta Stalowa Wola. Drugi tytuł magistra otrzymał na kierunku Prawo KUL broniąc pracy magisterskiej pt.: "Orzekanie przez bezstronnego sędziego".
Od 2006 r do 2014 r. radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli.Od 2006 r. do 2014 r. radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Pierwszy raz został radnym w wieku 21 lat -€“ stając się wtedy najmłodszym radnym w historii Stalowej Woli. Startując ponownie w 2010 roku zdobył 1268 głosów uzyskując po raz drugi mandat radnego. Uzyskany wynik 1268 głosów okazał się rekordowy w historii wyborów do Rady Miejskiej w Stalowej Woli.
Był Dyrektorem Biura Poselskiego Posła Antoniego Błądka a następnie Dyrektorem Biura Senator Janiny Sagatowskiej. W 2013 r. został Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego
w Tarnobrzegu, natomiast w 2014 r. został Dyrektorem Departamentu Organizacyjno-Prawnego
w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie
W wyborach samorządowych w 2014 r został wybrany Prezydentem Miasta Stalowej Woli na kadencję 2014 – 2018.
Prywatnie szczęśliwy mąż Aleksandry i ojciec dwóch synów Miłosza i Gabriela.


prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Przesmycka, prof zwyczajny
koordynator naukowy

Profesor Politechniki Wrocławskiej. Zajmuje się od lat architekturą XX wieku Polski południowo-wschodniej. Jest autorką i współautorką ok. 200 publikacji naukowych z zakresu architektury, budownictwa, urbanistyki, architektury krajobrazu i konserwacji zabytków, m.in. „Słynne wille Polski”, „Architektura modernizmu. Kraków, Lublin, Otwock”. Redaktor naczelny czasopisma „Teka Architektury, Urbanistyki i Studiów Krajobrazowych, PAN. oddział Lublin ”. Członek PAN o. Lublin oraz Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS (International Council on Monuments and Sites), zasiada w Międzynarodowej Radzie IFHP (International Federation for Housing and Planning) na kadencję 2014-2017. Współautor i redaktor naukowy monografii „Stalowa Wola, europejskie miasto modernistyczne”, wydanej w 2014 roku przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.


dr inż. arch. Natalia Przesmycka

Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Od 2004 roku pracownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, od 2010 roku pracownik Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. W 2007 roku w ramach programu StadsLab Masterclass organizowanych przez European Urban Design Laboratory w Tilburgu (Holandia) ukończyła międzynarodowe studia podyplomowe dla młodych architektów i urbanistów. W 2010 roku na Politechnice Wrocławskiej uzyskała tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie architektury, specjalności urbanistyka, broniąc pracę pt.: "Przeobrażenia urbanistyczne miasta Lublina w latach 1815-1939". Autorka i współautorka ponad 30 publikacji naukowych i ponad 20 artykułów popularnonaukowych oraz kilkudziesięciu projektów architektonicznych.


dr inż. arch. Marta Rymar

Miejski konserwator zabytków w Krośnie, pracownik Muzeum Rzemiosła w Krośnie, autorka m.in. książki Architektura dworców Kolei Karola Ludwika w Galicji w latach 1855-1910


dr Grażyna Stojak

Historyk sztuki i pedagog, muzealnik i zabytkoznawca. Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu. W roku 1986 ukończyła studia w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Założyciel (1992) i pierwszy dyrektor Kolegium Nauczycielskiego im. A. Fredry w Przemyślu. W latach 2000 - 2008 kurator Galerii na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, gdzie m.in. zrealizowała wystawę "Grafiki komputerowe Z. Beksińskiego" i "Fotografie i realia scenografii T. Kantora". Od roku 1996 była związana z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, gdzie zrealizowała kilka znaczących wystaw m.in. "Klasa starej daty", za którą przemyskie Muzeum otrzymało nagrodę "Sybilla 2003". W roku 2005 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odtworzyła dawne Atelier Fotograficzne Bernarda Hennera z przełomu XIX/XX.


dr hab. inż. arch. Maria J. Żychowska

Od 1999 roku profesor Politechniki Krakowskiej. Prowadzi badania naukowe dotyczące architektury modernizmu w Polsce i na świecie. Równolegle do działalności naukowej zajmuje się projektowaniem, w tym także w zakresie konserwacji zabytków. Jest też autorką, między innymi, książki na temat współczesnych witraży polskich. W jej dorobku projektowym znajdują się witraże zrealizowane w Polsce i w Niemczech. Członek stowarzyszeń naukowych: Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS, DOCOMOMO POLAND.